Scroll to top

Atrakcje okolicy

Park linowy TUKAN

Dla kogo przeznaczony jest park linowy ????
Park Linowy Tukan to świetna propozycja dla rodzin z dziećmi i osób, które lubią aktywnie spędzać czas. Położony 5 minut od centrum Mielna, niedaleko plaży, oferuje dorosłym i dzieciom ponad 110 atrakcji na 7 zróżnicowanych trasach. Bezpieczeństwo zabawy gwarantuje profesjonalna ekipa instruktorów oraz obowiązkowy trening z zakresu technik asekuracji na jednej z dwóch tras szkoleniowych Parku.

Promenada Przyjaźni

Promenada oddziela plażę od centrum miasta.
Tętni życiem – tutaj każdy wczasowicz wieczorem wybiera się na spacer lub dancing, bo wieczorami odbywają się tu słynne dyskoteki pod gołym niebem.
Na Promenadzie kupisz widokówki, pamiątki lub wiele innych rzeczy.

Rejsy statkiem MILA

Zapraszamy Państwa na rejsy wycieczkowe statkiem Mila po jeziorze Jamno.

Statek zabiera na pokład 61 osób, a rejs trwa ok. 1 godz.
Trasa – 8 km po zachodniej i środkowej części jeziora
Informacje o historii regionu i wybranych obiektach na brzegach.
Mila cumuje przy pomoście Klubu Morskiego „Tramp” w Mielnie na ul. Chrobrego 32

Ogrody Tematyczne Hortulus

Ogrody Tematyczne Hortulus znajdują się w Dobrzycy, zaledwie 12 kilometrów od Sarbinowa. Zostały założone w 1992 roku, a ich realizacja cały czas trwa.

Znajdziemy tu ogrody tematyczne to znaczy np. z samymi różami, osobno z lawendą, rododendronami, czy roślinami cebulowymi. Ogrody zaaranżowane są w przeróżnych stylach, np.ogrody wiszące, szwajcarskie, rzymskie, czy ogólnie włoskie. W ogrodach spotkać możemy różne dekoracje dopasowane do stylu ogrodu np. ławeczki, rzeźby, stawiki, głazy, czy groble. Corocznie przybywają nowe ogrody, są też tworzone nowe kompozycje.

Latarnia morska w Gąskach

Latarnia morska w Gąskach zbudowana została pod koniec XIX wieku, w latach 1876-1878.
Znajduje się w centrum wsi i udostępniona została turystom do zwiedzania.
Jest to jedna z wyższych latarni – osiąga bowiem wysokość 50,2 metra. U podstawy wieży znajduje się dom latarnika, kramiki z jedzeniem i pamiątkami oraz ładnie zagospodarowany teren. .Na szczyt latarni prowadzą kręte, granitowe schody – aby się dostać na taras trzeba pokonać ich aż 190. Ze szczytu rozciąga się piękny widok na Morze Bałtyckie, w bezchmurną pogodę można zobaczyć Chłopy, Sarbinowo, Mielno i Unieście..

Skarbnica Wioski Rybackiej w Chłopach

Chłopy są najprawdopodobniej jedyną wsią w Polsce, w której zachował się tradycyjny układ rybackiej osady z XIX wieku. Zainteresowanych historią tej miejscowości zapraszamy do Skarbnicy Wioski Rybackiej. Ten nowo otwarty obiekt znajduje się przy ulicy Morskiej. Można tam nie tylko zobaczyć lokalne pamiątki związane z tradycjami rybackimi, ale też doświadczyć sztormu na kutrze oraz wysłuchać historii osady.